Заходи по боротьбі з мухами
Влітку, крім мошок, комарів, людям сильно докучають мухи – набридливі та всюдисущі комахи. Вони заважають спокійно відпочивати на сонці і в тіні, забруднюють овочі, фрукти, інші продукти харчування.
Мухи широко поширені в природі. У теплих приміщеннях ці комахи живуть і розмножуються протягом усього року. Максимальна чисельність їх спостерігається з червня по серпень. Одна окрема муха та її нащадки можуть впродовж літа утворити мільйонну популяцію.
Кімнатна муха їсть усе, що вживає людина. Але найбільш її приваблює їжа, що починає псуватися.
У населених пунктах є багато місць з відкритим доступом до смітників, каналізаційних люків, дренажних туалетів та інших місць, де накопичуються відходи – саме там мухи розмножуються.
Головна шкода мух у тому, що вони є механічними переносниками збудників кишкових інфекцій (холери, черевного тифу, паратифів, дизентерії), вірусу поліомієліту, яєць гельмінтів, цист найпростіших.
Заходи по боротьбі з мухами дозволяють захистити людину від інфекційних захворювань, що передаються ними.
Успіх боротьби із мухами залежить від того, наскільки дотримані санітарні правила в приміщеннях і на прилеглій території.
Найперша умова захисту приміщення від мух – не створювати принади для них, не залишати після себе їжу, крихти хліба, цукру, немитого посуду тощо. Сміття із контейнерів потрібно регулярно вивозити. Для того, щоб мухи не залітали у приміщення через відкриті вікна та кватирки, необхідно їх на літо затягувати москітною сіткою або марлею. У приміщеннях слід використовувати липкі стрічки для відлову мух, електрофумігатори для їх відлякування.
При великій чисельності комах проводяться винищувальні заходи з використанням інсектицидів.
Джерело: ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ»