Документування втрат аграрних підприємств. Практичні рекомендації зі зразками документів.
У результаті військової агресії рф проти України, що супроводжується введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022, щодня завдаються збитки аграрному сектору економіки країни шляхом знищення/пошкодження виробничих приміщень аграріїв, земельного фонду, меліоративної інфраструктури, мародерства тощо.
Суб’єкти підприємництва вимушено повинні вдаватися до релокації та переорієнтації виробництв, реагувати на виклики проведення посівної кампанії в умовах війни, в тому числі на тимчасово окупованих територіях. При цьому наслідки, викликані військовою агресією рф проти України, несуть загрозу і продовольчій безпеці усього світу. Так, Україна годує орієнтовно 400 мільйонів громадян світу і традиційні ринки це – Північ Африки, близький Схід, Південно-Східна Азія, Китай. І вже в цих регіонах серйозно відчувається нестача продукції. Тому надзвичайно важливим є відновлення економічної спроможності аграрного сектору для забезпечення продовольчої безпеки України та світу.
Документування злочинів, фіксація збитків, завданих аграріям і відшкодування їх стануть ключовим кроком для підтримки економічного відновлення аграрного сектору загалом та кожного аграрія зокрема.
Саме для належної фіксації злочинів та завданих втрат аграрним підприємствам були розроблені ці практичні рекомендації, які не є нормативно-правовим документом. Практичні рекомендації та зразки документів розробили експерти Міністерства аграрної політики та продовольства України, Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) та ГС "Всеукраїнська аграрна рада".
Важливо враховувати, що надані поради носять загальний характер, тоді як кожна ситуація є індивідуальною та може вимагати різних додаткових дій.